Líz minerálny SOLSEL bez Cu 10 kg

Líz minerálny SOLSEL bez Cu 10 kg

Líz soľný minerálny SOLSEL bez Cu, lisovaná kocka, 10 kg.

Kvalitné soľný minerálne liz Solsel bez medi je určený pre ovce, kozy, kone, dobytok a zver. Solsel je vhodný zvlášť pre ovce pretože neobsahuje meď, ktorá je typicky neznášanlivá pre tento druh. Môže sa bezpečne použiť aj pre hovädzí dobytok, kone, kozy, ošípané a divokú zver. Kvôli zvýšenému výskytu obsahu stopových prvkov smie toto doplnkové krmivo tvoriť max. 2% dennej kŕmnej dávky. Je vhodný pre použitie v ekologickom poľnohospodárstve.

Vedľa soli (chloridu sodného) spotrebuje každé zviera celý rad ďalších minerálov. Stopové prvky s preukázaným biochemickým významom sú zinok, mangán, meď, železo, jód, kobalt a selén. Každý z týchto prvkov plní dôležité úlohy v organizme zvieraťa.

Vedľa soli (chloridu sodného) spotrebuje každé zviera celý rad ďalších minerálov. Stopové prvky s preukázaným biochemickým významom sú zinok, mangán, meď, železo, jód, kobalt a selén. Každý z týchto prvkov plní dôležité úlohy v organizme zvieraťa. Individuálna potreba minerálov každého zvieraťa sa však môže značne odlišovať - ​​aj vo vnútri homogénnych vekových alebo úžitkových skupín. Minerálne lizy SOLSEL pre ovce, zaistí okrem základného a jadrového krmiva ďalšie spontánny doplnenie minerálov soľným Lige. Pri receptúre tohto špeciálneho lizu pre ovce, sa upustilo od použitia medi, aby sa predišlo neznášanlivosti typické pre tento druh zvieraťa. Minerálne lizy SOLSEL pre ovce sa vyrábajú z čistej kamennej alebo vákuové soli s prídavkom špeciálnej minerálnej zmesi a lisované sú špeciálne tlakovou metódou. Stála celistvosť kociek je výsledkom dlhého radu pokusov a permanentných testov tvrdosti. To zaručuje vysokú odolnosť poveternostným vplyvom, rovnako tak rovnomernú konzumácii zvieraťom. Minerálne lizy SOLSEL pre ovce boli ako samostatné krmivo vyvinuté zvlášť pre ovce. Rozmery: 10 kg kocky o rozmeroch cca. 185 × 185 × 155 mm (d × š × v), priemer stredového otvoru cca.30 mm.

Trvanlivosť: 3 roky od dátumu výroby Podmienky skladovania: Musí byť zabezpečená ochrana pred vlhkosťou a kontamináciou a musí byť zabránené preniknutiu do podložia.

Zloženie:

Sodík 38%, Vápnik (Ca) 0,5% Horčík (Mg) 0,1% Fosfor (P) 0% Mangán (oxid mangánatý) 1000 mg / kg Zinok (oxid zinočnatý) 1000 mg / kg Železo (uhličitan železnatý) 200 mg / kg Jód (jodičnan vápenatý) 100 mg / kg Kobalt (uhličitan kobalnatý) 20 mg / kg Selén (seleničitan sodný) 20 mg / kg As Max. 12 mg / kg F Max. 2000 mg / kg Cd Max. 5 mg / kg Pb Max. 15 mg / kg Hg Max. 0,2 mg / kg

Čistá hmotnosť 10 kg

 

Prepravná hmotnosť 10,5 kg. (vrátane baliaceho materiálu)

  • Produkt kód: 22335
  • Dostupnosť: Skladom
  • 7.20€
  • Bez dane: 6.00€